BASIN ÇALIŞMA GRUBU İÇİN İLK ADIM ATILDI

BASIN ÇALIŞMA GRUBU İÇİN İLK ADIM ATILDI

Esenyurt Kent Konseyi bünyesinde kurulacak olan Basın Çalışma Grubu için hazırlık çalışmaları başladı. Kent Konseyi Basın Çalışma Grubu’ndan Sorumlu Başkan Yardımcısı Erdal Karasansar tarafından Esenyurt Alternatif Kültür Sanat Derneği’nde organize edilen ön hazırlık toplantısına ilçede yaşayan tüm gazeteciler davet edildi.

Kent Konseyi Başkanı Tuncer Dağ ile Kent Konseyi Genel Koordinatörü Zafer Aras’ın da bir bölümüne katıldığı toplantıya Akşam Gazetesi eski Yazıişleri Müdürü Mustafa Dolu, CHP İstanbul Basından Sorumlu Başkan Yardımcısı Kaan Akın, KRT TV internet sitesi Genel Yayın Yönetmeni Cihan Güner, CNN Türk Muhabiri Özgür Deniz Kaya, Esenyurt Belediyesi Basın Bürosu Sorumlusu İlhan Doğan, Esenyurt Haber imtiyaz sahibi Ufuk Şentürk, Alternatif Doğuş Gazetesi İmtiyaz sahibi Çetin Yılmaz, esenyurdum.com imtiyaz sahibi Necip Aras ve Haberyapıyorum Gazetesi İmtiyaz sahibi Gökmen Çaylar katıldı.

DAĞ: SİZİ ÇOK ÖNEMSİYORUZ

Toplantının açılış konuşmasını yapan Esenyurt Kent Konseyi Başkanı Tuncer Dağ, basın mensuplarını çok önemsediklerini belirterek oluşturulacak Basın Çalışma Grubu’nun Kent Konseyi’ne önemli katkılar sunmasını beklediklerini söyledi. Kent Konseyi’nin yeni yürütme kurulunun hedeflerini de anlatan Başkan Dağ, gazetecilerin desteğini beklediklerini vurguladı.

“HEM MESLEĞİMİZE HEM DE KENTİMİZE KARŞI SORUMLULUĞUMUZ VAR”

Daha sonra konuşan Kent Konseyi’nin Basından Sorumlu Başkan Yardımcısı Erdal Karasansar ise oluşturulacak Basın Çalışma Grubu ile mesleki dayanışma ağının kurulup geliştirilmesini amaçladıklarını belirtti. Bunun yanı sıra Kent Konseyi’nin kentin yararına yapacağı çalışmaların kamuoyuna duyurulmasında ilçede yaşayan gazetecilerin desteğinin önemine dikkat çeken Karasansar, “Bunlarla beraber gazeteci gözüyle yaşadığımız kentin sorunlarına çözümler üretme konusunda da sorumluluk almamız gerektiğini düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Karşılıklı fikir alışverişi şeklinde geçen toplantıda gazetecilerin mesleki alanda yaşadığı sıkıntılar ve kamu kurumları ile ilişkilerde karşılaşılan problemlere ilişkin görüş alışverişi yapıldı.

Bir sonraki toplantının Kent Konseyi’nin taşınacağı kendi yerinde yapılması kararlaştırılırken, toplantıya ev sahipliği yapan Esenyurt Alternatif Kültür Sanat Derneği’ne (ESAS-DER) teşekkür edildi.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın