Hayvan Barınağını Ziyaret

ESENYURT KENT KONSEYİ BAŞKANI DAĞ: ONLARI KORUMAK BİZİM GÖREVİMİZ

Esenyurt Kent Konseyi Yürütme Kurulu, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü nedeniyle Akçaburgaz Mahallesi’ndeki Esenyurt Belediyesi Modern Hayvan Bakımevi’nde düzenlenen “Hayvan Hakları Farkındalık Etkinliği”ne katıldı.

“BÖLGEDE TEK”

Burada Bakımevi’ni gezen Kent Konseyi Başkanı Tuncer Dağ ve Yürütme Kurulu üyelerine Esenyurt Belediyesi Başkan Yardımcısı Halis Şimşek eşlik etti. Kent Konseyi heyetine Bakımevi hakkında bilgiler veren Başkan Yardımcısı Şimşek, barınmadan tedaviye varana kadar hayvanların her türlü ihtiyacını karşıladıklarını belirterek, tesisin mevcut haliyle bölgedeki en kapsamlı hayvan bakımevi olduğunu söyledi.

“SAHİP ÇIKMAK ZORUNDAYIZ”

Başkan Yardımcısı Halis Şimşek’e ilgi ve alakasından dolayı teşekkür eden Esenyurt Kent Konseyi Başkanı Tuncer Dağ, sokak hayvanlarına sahip çıkmanın bir görev olduğunu ifade etti. Dağ, “Hayatı ve sokağı onlarla paylaşıyoruz. Onlara bu tür modern bakımevlerinde sahip çıkmak ve ihtiyaçlarını karşılamak zorundayız. Özverili çalışmalarından dolayı bakımevi çalışanlarımıza ve belediyemize teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın