MECLİS VE ÇALIŞMA GRUPLARIMIZ

 

DUYURU
03.07.2005 tarihli 5393 sayılı Belediye Kanununun 76. Maddesi, 08.10.2006 tarihli resmi gazetede yayınlanan Kent Konseyi yönetmeliği ve bu yönetmeliğe dair 06.06.2009 tarihli değişikliklere dayanılarak hazırlanan 21.09.2019 tarihli Esenyurt Kent Konseyi Genel Kurulu tarafından kabul edilen 1 nolu Esenyurt Kent Konseyi Yönergesinin 12/1 Maddesi doğrultusunda Esenyurt Kent Konseyi tarafından aşağıda belirtilen Meclisler, Çalışma Grupları ve Komisyonlar oluşturulmaktadır.

Esenyurt Kent Konseyi 12/2-a maddesi doğrultusunda Kent Konseyinde meclisler ve çalışma grupları; kurum ve kuruluş temsilcileri ile kent içinde yaşayan her kesimden kişinin bireysel katılımını da öngören bir yapıdır.

Birbirini izleyen üç toplantıya katılanlar meclis veya çalışma grubunun önerisi ile bilgi formunu doldurup Genel Sekreterliğe başvurarak bireysel katılımcı olabilirler. Üyeler ve bireysel katılımcılar en fazla iki meclis veya iki çalışma grubunda yer alabilirler ve bir defa meclis veya çalışma grubunu değiştirebilirler.

Kent Konseyimizin Meclis veya Çalışma Guruplarında yer almak isteyenlerin http://www.esenyurtkentkonseyi.org/basvuru-formu/ adresinden elektronik ortamda başvuru yapabileceği gibi Doğan Araslı Caddesi Esenyurt Belediyesi Kültür Merkezi (Eski Belediyenin karşısı) Kat 2 Esenyurt İstanbul adresinden bulunan Kent Konseyimizin Merkezinde yazılı olarak başvuru talebinde bulunabilirler.

Av. Zeynel ÇAMBELİ

Genel Sekreter

 

MECLİS VE ÇALIŞMA GURUPLARIMIZ

· GENÇLİK MECLİSİ
· KADIN MECLİSİ
· ÇOCUK MECLİSİ

· MAHALLE MECLİSLERİ

· ENGELLİLER MECLİSİ
· AFFET VE KRİZ KOMİSYONU
· UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE KOMİSYONU
· HUKUK KOMİSYONU
· KENTLEŞME VE ÇEVRE BİLİNCİ KOMİSYONU
· TÜKETİCİ HAKLARI KOMİSYONU
· BASIN VE İLETİŞİM KOMİSYONU
· PROJE , ETUT VE AR-GE KOMİSYONU
· SPOR KOMİSYONU
· İNANÇ KURUMLARI KOMİSYONU
· SOSYAL YARDIMLAR VE DAYANIŞMA KOMİSYONU
· STK LAR İLE KOORDİNASYON KURULU
· EMEK KOMİSYONU
· KAMU KURUMLARI İLE KOORDİNASYON KURULU
· EĞİTİM KOMİSYONU
· SAĞLIK KOMİSYONU

· BİLİŞİM VE TEKNOLOJİ KOMİSYONU
· SANAYICI VE İŞ İNSANLARI KOMİSYONU
· TRAFİK KOMİSYONU
· KÜLTÜR VE SANAT KOMİSYONU