ESENYURT KENT KONSEYİ, KADROSUNA YENİ İSİMLER

ESENYURT KENT KONSEYİ, KADROSUNA YENİ İSİMLER KATTI
‘ÇALIŞMAYA DAHA GÜÇLÜ ve ÖZVERİLİ DEVAM EDİYORUZ’
Esenyurt Kent Konseyi Yürütme Kurulu, 25 Mart 2021 günü saat 18.00’de yaptığı toplantıyla yapılacak çalışmaları, projeleri, istifaları ve yeni görevlendirmeleri görüştü.
1) Genel Kurul tarafından kabul edilen “SAĞLIK ÇALIŞMA GRUBU YÖNERGESİ” çerçevesinde Sağlık Çalışma Grubunun sağlık çalışanı kökenli olan Esenyurt Kent Konseyi Genel Sekreteri Avukat Zeynel Çambeli Başkanlığında ve yine sağlık çalışanı kökenli olan Kadın Meclisi Başkanı Çiğdem Çınar’ın desteği ile kurulmasına karar verildi.
2) Şaziye Gülte himayesinde kurulan ve verimli çalışmalar yürüten Mülteci ve Göçmenler Meclisi’nin Esenyurt Kent Konseyi Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Kızılay Esenyurt Şube Başkanı Aytekin Çolak’a bağlanmasına, Çalışma Grubu Sorumlusu Şaziye Gülte’nin çalışmalarının desteklenmesine karar verildi.
3) Esenyurt Kent Konseyi Proje ve Etüt birimine bağlı çalışacak Araştırma ve Geliştirme Biriminin oluşturulmasına, AR-GE Sorumlusu olarak Birgül Çay’ın görevlendirilmesine karar verildi.
4) 27 Mart 2021 günü Esenyurt Belediye Başkanımız Kemal Deniz Bozkurt, Belediye Başkan Yardımcıları ve Birim Müdürlerinin katılım sağlayacağı 430 kişilik Mahalle Meclisleri 1. olağan toplantısının Esenyurt bölgesinde Covid-19 vakalarının artması nedeni ile ileri bir tarihe ertelenmesine karar verildi.
5) İstifa talebinde bulunan Erdem Ekşioğlu ve Suheyla Karademir’in istifalarının oybirliği ile kabulüne karar verildi.
6) Boşalan Yürütme Kurulu Üyeliklerine, Mahalle Muhtarlarını temsilen Zafer Mahallesi Muhtarı Şener Demirbilek ve İl Derneklerini temsilen Iğdır Dernek Başkanı Ali Saka’nın görevlendirilmesine karar verildi.
7) Erdal Karasansar’ın istifa kararı ise Yürütme Kurulu’nun ortak karı ile kabul görmedi ve gündeme alınmadı.
Esenyurt Kent Konseyi Yürütme Kurulu, göreve başladığı ilk günkü azmi ve kararlılığıyla üzerine düşen sorumluluğu yerine getirecek, kent ve kentli için çalışmaya daha güçlü şekilde devam edecektir.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
ESENYURT KENT KONSEYİ
YÜRÜTME KURULU