“ŞİDDETE KARŞI” FUTBOL MAÇI

ESENYURTLU KADINLAR “ŞİDDETE KARŞI” FUTBOL MAÇI YAPACAK

Esenyurt Kent Konseyi Kadın Meclisi, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’nde farkındalık yaratabilmek için futbol maçı yapacak.

Esenyurt Turgut Özal stadında 23 Kasım günü saat 17/19 arasında etkinlikler çerçevesinde, üçüncü ligde oynayan kadın futbolcular ile Kadın Muhtarlar karşı karşıya gelecek. “Kadına değil şiddete karşı el kaldır!” sloganı ile düzenlenecek olan etkinlikte, katılımcıların el izlerini bırakacağı büyük bir tuval de yar alacak.

Kent Konseyi Kadın Meclisi’nden sorumlu başkan yardımcıları Süheyla Karademir ve Gülşah Güler’in öncülüğünde hazırlıkları süren etkinlikle, kadına yönelik şiddete dikkat çekmek ve bu konuda farkındalık yaratılması hedefleniyor.

Kadın Meclisi sorumluları Süheyla Karademir ve Gülşah Güler, etkinliğe ilişkin şu bilgileri verdiler:
“Esenyurt Kent Konseyi Kadın Meclisi olarak, kadın cinayetlerine dikkat çekmek istiyoruz. Bu amaçla sadece kadınların sahada olacağı bir futbol maçı organize etmek istedik. 3. Lig’de oynayan ilçemizin kadın futbolcuları ile karşı karşıya geleceğiz. Bu maçta, formalarımızın altına kadına şiddete karşı slogan içeren tişörtler giyeceğiz ve her gol atan kişi üzerindeki formayı çıkararak alttaki sloganın görünmesini sağlayacak.
Neden futbol maçı? Kadınlar en çok erkekler tarafından şiddete uğradığı için erkeklerin en ilgi duydukları futbol maçı ile dikkatlerini çekmek istiyoruz.
Bunun yanı sıra büyük bir tuval olacak stadyumda. Etkinliğe katılan misafirlerimiz tuvale el izlerini bırakarak “Kadına değil şiddete karşı el kaldır!” sloganına destek verecekler.
“Toplumun yarısını kadınlar oluşturur, diğer yarısını da kadınlar yetiştirir!” düşüncesi ile tüm halkımızı 23 Kasım’da bu önemli etkinlikte yanımızda görmek istiyoruz.
Ayrıca şuanda aktif olmayan ünlü futbolcularımızın da bizlere destek vermek için aramızda olacağı ve kadın hakemlerimizden Dilek Kaya’nın bizlere hakemlik yapacağı bu müsabakada siz değerli arkadaşlarımızı da aramızda görmek bizlere güç verecektir.”